Citadela Listing 5.7.15 - en to ca translation catalogue (808 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[0]: %1$s ressenya per a “%2$s”

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
ca: %s ha acabat la migració. Tots els elements, categories i ubicacions del vostre tema de directori AIT anterior ara estan disponibles per utilitzar-los amb el connector Citadela Listing.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
ca: %s està migrant automàticament tots els elements, categories i ubicacions del vostre tema de directori AIT anterior en segon pla. El procés de migració pot trigar uns quants minuts. T&#39;informarem quan finalitzi la migració. Podeu continuar utilitzant WordPress com de costum.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
ca: El connector %s i la incompatibilitat de PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
ca: El connector %s i la incompatibilitat de WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
ca: Incompatibilitat del connector %s

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
ca: El connector %s està actiu

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
ca[0]: %s revisió

en: 404 Page
ca: 404 Pàg

en: API Key
ca: Clau de l&#39;API

en: Actions:
ca: Accions:

[ctx: Item]
en: Add New
ca: Afegir nou

en: Add New Category
ca: Afegeix una nova categoria

en: Add New Item
ca: Afegeix un element nou

en: Add New Location
ca: Afegeix una nova ubicació

en: Add images to gallery
ca: Afegeix imatges a la galeria

en: Address
ca: adreça

en: Address and Location
ca: Adreça i Ubicació

en: Address and location
ca: Adreça i ubicació

en: Advanced Filters block displayed within search form
ca: El bloc de filtres avançats es mostra al formulari de cerca

en: Advanced Header Design
ca: Disseny avançat de capçalera

en: Advanced header
ca: Capçalera avançada

en: Align Center
ca: Alinea el centre

en: Align Justify
ca: Alinear Justificar

en: Align Left
ca: Alinea a l&#39;esquerra

en: Align Right
ca: Alinear a la dreta

en: Align Text Center
ca: Alinea el centre de text

en: Align Text Justify
ca: Alinea el text Justifica

en: Align Text Left
ca: Alinea el text a l&#39;esquerra

en: Align Text Right
ca: Alinea el text a la dreta

en: Alignment
ca: Alineació

en: All
ca: Tots

en: All Categories
ca: totes les categories

en: All Items
ca: Tots els articles

en: All Locations
ca: Totes les Ubicacions

en: All Special Pages
ca: Totes les pàgines especials

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
ca: Tots els elements, categories i ubicacions migrats automàticament s&#39;han suprimit de la vostra base de dades. S&#39;ha iniciat un nou procés de migració.

en: All filters
ca: Tots els filtres

en: All inputs
ca: Totes les entrades

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
ca: Permet al client gestionar els comentaris dels articles de Citadela.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
ca: Permet al client gestionar les ressenyes dels articles de Citadela.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
ca: Permet al client establir categories per als articles de Citadela.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
ca: Permet al client establir ubicacions per als articles de Citadela.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
ca: Permet que el client estableixi la categoria destacada per als articles de Citadela.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
ca: Permet al client configurar el fitxer de seguiment GPX per als articles de Citadela.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
ca: Permet al client definir les opcions d&#39;extensió d&#39;elements per als articles de Citadela.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
ca: Permet al client establir l&#39;adreça i la ubicació dels articles de Citadela.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
ca: Permet al client establir el contacte per als articles de Citadela.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
ca: Permet al client configurar el contingut dels articles de Citadela.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
ca: Permet al client configurar l&#39;extracte dels articles de Citadela.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
ca: Permet que el client estableixi la imatge destacada per als articles de Citadela.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
ca: Permet al client configurar les opcions generals dels articles de Citadela.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
ca: Permet al client configurar la galeria d&#39;imatges dels articles de Citadela.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
ca: Permet al client establir l&#39;horari d&#39;obertura dels articles de Citadela.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
ca: Permet que el client estableixi els atributs de pàgina per als articles de Citadela.

en: Already claimed
ca: Ja reclamat

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
ca: La publicació d&#39;elements ja oberta s&#39;utilitzarà com a publicació de referència.

en: Any active subscription
ca: Qualsevol subscripció activa

en: Appearance
ca: Aparença

en: Approve
ca: Aprovar

en: Approve claim
ca: Aprovar la reclamació

en: Approved
ca: Aprovat

en: Archives:
ca: Arxius:

en: Are you sure you want to decline this claim?
ca: Esteu segur que voleu rebutjar aquesta reclamació?

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Attributes
ca: Atributs

en: Author Details
ca: Detalls de l&#39;autor

en: Author archives:
ca: Arxius de l&#39;autor:

en: Author biographical info
ca: Informació biogràfica de l&#39;autor

en: Author name
ca: Nom de l&#39;autor

en: Authors to display
ca: Autors per mostrar

en: Automatic Listing Map
ca: Mapa de llistat automàtic

en: Automatic Listing Map (for posts)
ca: Mapa de llistat automàtic (per a publicacions)

en: Automatic height
ca: Alçada automàtica

en: Autoplay
ca: Reproducció automàtica

en: Background
ca: Fons

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Background on collapsed form
ca: Fons en forma col·lapsada

en: Background settings
ca: Configuració de fons

en: Background type
ca: Tipus de fons

en: Blur background
ca: Fons borrós

en: Blur radius
ca: Radi desenfocat

en: Border around filter group
ca: Vora al voltant del grup de filtres

en: Border around heading
ca: Vora al voltant del cap

en: Border color
ca: Color de la vora

en: Border radius
ca: Radi de la vora

en: Border settings
ca: Configuració de la vora

en: Border style
ca: Estil de vora

en: Border width
ca: Amplada de la vora

en: Borders color
ca: Color de les vores

en: Borders width
ca: Ample de les vores

en: Bottom
ca: A baix

en: Bottom left
ca: Baix a l &#39;esquerra

en: Bottom right
ca: Abaix a la dreta

en: Box layout
ca: Distribució de la caixa

en: Box width
ca: Ample de caixa

en: Button background color
ca: Color de fons del botó

en: Button border radius
ca: Radi de la vora del botó

en: Button color
ca: Color del botó

en: Button settings
ca: Configuració dels botons

en: Button style
ca: Estil de botons

en: Button text color
ca: Color del text del botó

en: Buttons
ca: Botons

en: Cancel
ca: Cancel · lar

en: Captcha check failed!
ca: La comprovació del captcha ha fallat!

en: Caption text
ca: Text del subtítol

en: Carousel Options
ca: Opcions de carrusel

en: Carousel autoplay enabled
ca: La reproducció automàtica del carrusel està activada

en: Carousel decoration color
ca: Color de decoració de carrusel

en: Carousel loop mode enabled
ca: El mode de bucle de carrusel està activat

en: Category
ca: Categoria

en: Category Details
ca: Detalls de la categoria

en: Category archives:
ca: Arxius de categories:

en: Category color
ca: Color de la categoria

en: Category decoration color
ca: Categoria decoració color

en: Category icon
ca: Icona de categoria

en: Center
ca: Centre

en: Center left
ca: Centre esquerra

en: Center right
ca: Centre dret

en: Change GPX track
ca: Canvia la pista GPX

en: Checkbox
ca: casella de selecció

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
ca: Opcions per al tipus d&#39;entrada seleccionat. Inseriu una opció per línia, divideix el valor d&#39;entrada desat i el text que es mostra a l&#39;entrada fent servir dos punts.

en: Choose option
ca: Trieu opció

en: Citadela - Special Pages
ca: Citadela - Pàgines especials

en: Citadela Half Layout Map Settings
ca: Configuració del mapa Citadela Half Layout

en: Citadela Item Page Layout
ca: Disseny de pàgina d&#39;elements Citadela

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
ca: Llistat de Ciutadella

en: Citadela Listing > Item Extension
ca: Llistat de Citadela &gt; Extensió d&#39;element

en: Citadela Listing Blocks
ca: Blocs de llista de Citadela

en: Citadela Posts Blocks
ca: Blocs de Correus de Ciutadella

en: Citadela Special Pages
ca: Pàgines especials Citadela

en: Citadela Subscription
ca: Subscripció Citadela

en: Claim Listing
ca: Llistat de reclamació

en: Claim Listing Request
ca: Sol·licitud de llista de reclamació

en: Claim as:
ca: Reclama com a:

en: Claim listing has been approved
ca: La llista de reclamacions s&#39;ha aprovat

en: Claim listing has been declined
ca: S&#39;ha rebutjat la llista de reclamacions

en: Claim status
ca: Estat de la reclamació

en: Claimed by
ca: Reclamat per

en: Clear
ca: Clar

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
ca: Si feu clic al botó següent, es reiniciarà el procés de migració. Se suprimiran tots els elements, categories i ubicacions migrats automàticament. No se suprimiran tots els elements, categories i ubicacions creats manualment. El procés de migració començarà automàticament després d&#39;això.

en: Closed on mobile
ca: Tancat al mòbil

en: Cluster radius in px
ca: Radi del clúster en px

en: Clusters are disabled.
ca: Els clústers estan desactivats.

en: Collapsible filters section.
ca: Secció de filtres plegables.

en: Comments
ca: Comentaris

en: Contact
ca: Contacte

en: Content
ca: Contingut

en: Content visible for:
ca: Contingut visible per a:

en: Copy and paste the JSON from this website:
ca: Copieu i enganxeu el JSON d&#39;aquest lloc web:

en: Couldn't find location, try different address.
ca: No s&#39;ha pogut trobar la ubicació, prova una adreça diferent.

en: Cover
ca: Portada

en: Cover column height
ca: Alçada de la columna de coberta

en: Cover image
ca: Imatge de portada

en: Current block view
ca: Vista de bloc actual

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom Height Settings
ca: Configuració d&#39;alçada personalitzada

en: Custom inputs
ca: Entrades personalitzades

en: Custom shadow
ca: Ombra personalitzada

en: Customized options for mobile screen width.
ca: Opcions personalitzades per a l&#39;amplada de la pantalla mòbil.

en: Dark
ca: fosc

en: Data migration
ca: Migració de dades

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
ca: Les dades de les entrades sense valor no es mostraran.

en: Date
ca: Data

en: Date archives:
ca: Arxius de dates:

en: Date color
ca: Color de la data

en: Decide if email address is visible for visitors
ca: Decidiu si l&#39;adreça de correu electrònic és visible per als visitants

en: Decline
ca: Declinar

en: Decline claim
ca: Rebutja la reclamació

en: Decoration color
ca: Color de decoració

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Layout Options
ca: Opcions de disseny per defecte

en: Default Search Results
ca: Resultats de cerca predeterminats

en: Default Search Results Page
ca: Pàgina de resultats de cerca predeterminada

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
ca: Text de selecció predeterminat, que es mostra com a primera opció a la selecció.

en: Default shadow
ca: Ombra per defecte

en: Default size
ca: Mida per defecte

en: Delay between slides
ca: Retard entre diapositives

en: Descending
ca: Descens

en: Description
ca: Descripció

en: Description text that appear on edit page with new input.
ca: Text de descripció que apareix a la pàgina d&#39;edició amb una entrada nova.

en: Design Options
ca: Opcions de disseny

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Desktop size
ca: Mida de l&#39;escriptori

en: Disable filters button label
ca: Desactiva l&#39;etiqueta del botó de filtres

en: Disable geolocation button label
ca: Desactiva l&#39;etiqueta del botó de geolocalització

en: Display name
ca: Nom de visualització

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
ca: Es mostren els elements més propers per les seves coordenades GPS.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
ca: Es mostraran publicacions semblants a les publicacions de referència seleccionades.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
ca: Mostra l&#39;adreça, el número de telèfon i altra informació de contacte d&#39;un element de llista específic.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
ca: Mostra el botó que obre la navegació de Google Maps a la ubicació de la publicació de l&#39;element.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
ca: Mostra el botó per descarregar el fitxer GPX assignat a l&#39;element.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
ca: Mostra el formulari de contacte que envia correu electrònic directament a l&#39;adreça de correu electrònic d&#39;un element de llista específic.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
ca: Mostra contingut només per als usuaris amb membres actius o només per als visitants sense membres.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
ca: Mostra el contingut escrit en l&#39;editor visual d&#39;un element de llista específic.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
ca: Mostra una galeria d&#39;imatges assignades a l&#39;article Publicació.

en: Displays information about author on author archive page.
ca: Mostra informació sobre l&#39;autor a la pàgina d&#39;arxiu de l&#39;autor.

en: Displays information about selected authors.
ca: Mostra informació sobre els autors seleccionats.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
ca: Mostra informació de les entrades d&#39;extensió d&#39;element assignades a l&#39;element.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
ca: Mostra categories de llista en funció d&#39;un filtre específic. Pot mostrar categories o subcategories principals d&#39;una categoria específica.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
ca: Mostra els elements de la llista en funció de la pàgina de categoria/ubicació actual o dels resultats del formulari de cerca.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
ca: Mostra els elements de la llista en funció dels filtres. Per exemple, articles només de categoria, ubicació o elements destacats específics.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
ca: Mostra elements de llista al mapa en funció dels filtres. Per exemple, articles només de categoria, ubicació o elements destacats específics.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
ca: Mostra elements de llista semblants a la publicació de l&#39;element de referència seleccionat.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
ca: Mostra les ubicacions de la llista en funció d&#39;un filtre específic. Pot mostrar ubicacions principals o sububicacions d&#39;una ubicació específica.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
ca: Mostra les subcategories de llista en funció de la pàgina de categoria actual.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
ca: Mostra les sububicacions de la llista en funció de la pàgina de categoria actual.

en: Displays main item image of specific listing item.
ca: Mostra la imatge de l&#39;element principal d&#39;un element de llista específic.

en: Displays opening hours of specific listing item.
ca: Mostra l&#39;horari d&#39;obertura d&#39;un element de llista específic.

en: Displays posts based on current results from search form.
ca: Mostra les publicacions basades en els resultats actuals del formulari de cerca.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
ca: Mostra les publicacions basades en els resultats actuals a la pàgina de resultats de cerca predeterminada de WordPress.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
ca: Mostra les publicacions al mapa en funció dels filtres. Per exemple, publicacions només d&#39;una categoria o ubicació específica.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
ca: Mostra automàticament els elements de la llista rellevants en funció de la pàgina actual. Per exemple, els resultats de la cerca o la ubicació dels detalls de l&#39;element.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
ca: Mostra les publicacions rellevants automàticament en funció de la pàgina actual. Per exemple, resultats de cerca o ubicació de detalls de publicació.

en: Displays the button and the form for claim listing.
ca: Mostra el botó i el formulari per a la llista de reclamacions.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
ca: Mostra els propers esdeveniments d&#39;un element de llista específic.

en: Distance
ca: Distància

en: Distance option label
ca: Etiqueta d&#39;opció de distància

en: Distance unit
ca: Unitat de distància

en: Do not show
ca: No mostris

en: Do not show endpoints
ca: No mostris els punts finals

en: Do not use Item Detail special page settings
ca: No utilitzeu la configuració especial de la pàgina Detall de l&#39;element

en: Download GPX file
ca: Descarrega el fitxer GPX

en: Drop GPX file here
ca: Deixa anar el fitxer GPX aquí

en: Dynamic track visibility
ca: Visibilitat dinàmica de la pista

en: Easy Admin
ca: Administració fàcil

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
ca: Easy Admin ofereix una administració simplificada de WordPress sense cap distracció innecessària.

en: Edit Category
ca: Edita la categoria

en: Edit Item
ca: Edita l&#39;element

en: Edit Location
ca: Edita la ubicació

en: Edit Special Page
ca: Edita la pàgina especial

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email Help
ca: Ajuda per correu electrònic

en: Email Label
ca: Etiqueta de correu electrònic

en: Email Message
ca: Missatge de correu electrònic

en: Email settings
ca: Configuració del correu electrònic

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
ca: Correu electrònic utilitzat com a remitent al correu electrònic, assegureu-vos que l&#39;adreça de correu electrònic correspon amb el domini del vostre lloc web.

en: Empty map behavior
ca: Comportament del mapa buit

en: Empty value to show all similar items.
ca: Valor buit per mostrar tots els elements similars.

en: Enable
ca: Activa

en: Enable Gutenberg editor
ca: Activa l&#39;editor Gutenberg

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
ca: Habilita i inseriu les entrades disponibles per als filtres mitjançant el menú

en: Enable and insert inputs via menu
ca: Activar i inserir entrades mitjançant el menú

en: Enable bundled subscriptions
ca: Activa les subscripcions agrupades

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
ca: Els marcadors de punt final es mostren en lloc del primer i del punt final de la pista GPX carregada.

en: Event Details
ca: Detalls de l&#39;esdeveniment

en: Event Image Options
ca: Opcions d&#39;imatge de l&#39;esdeveniment

en: Every segment in track
ca: Cada segment en pista

en: Everything
ca: Tot

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
ca: Exemple de valors inserits: %s

en: Excerpt
ca: Fragment

en: Feature is disabled
ca: La funció està desactivada

en: Featured
ca: Destacat

en: Featured Category
ca: Categoria destacada

en: Featured category
ca: Categoria destacada

en: Featured image
ca: Imatge destacada

en: Featured items first
ca: Elements destacats primer

en: Featured location
ca: Ubicació destacada

en: Fill all required fields, please.
ca: Ompliu tots els camps obligatoris, si us plau.

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter posts
ca: Filtra les publicacions

en: Filter special pages list
ca: Filtra la llista de pàgines especials

en: Filters
ca: Filtres

en: Filters Design
ca: Disseny de filtres

en: Filters background color
ca: Filtra el color de fons

en: Filters group name
ca: Filtra el nom del grup

en: Filters settings
ca: Configuració dels filtres

en: Filters to specify results of displayed items.
ca: Filtres per especificar els resultats dels elements mostrats.

en: Find address
ca: Cerca l&#39;adreça

en: Fix width
ca: Fixeu l&#39;amplada

en: Fixed
ca: Arreglat

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
ca: Per a més detalls, vegeu %s.

en: Force box width to selected value.
ca: Força l&#39;amplada del quadre al valor seleccionat.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
ca: Força l&#39;estil de taula per a les dades mostrades, els valors més llargs no es mouen sota l&#39;etiqueta.

en: Form
ca: Formulari

en: Form inside map breakpoint
ca: Formulari dins del punt d&#39;interrupció del mapa

en: Form settings
ca: Configuració del formulari

en: Friday
ca: divendres

en: Full horizontal
ca: Totalment horitzontal

en: Full vertical
ca: Vertical total

en: Fullwidth page
ca: Pàgina d&#39;amplada completa

en: GPX Track
ca: Pista GPX

en: GPX Tracks
ca: Pistes GPX

en: GPX file successfully loaded!
ca: El fitxer GPX s&#39;ha carregat correctament!

en: GPX files
ca: Fitxers GPX

en: Gallery Options
ca: Opcions de la galeria

en: General background
ca: Antecedents generals

en: General options
ca: Opcions generals

en: General options for desktop.
ca: Opcions generals per a l&#39;escriptori.

en: General settings
ca: Configuració general

en: Geolocation search settings
ca: Configuració de cerca de geolocalització

en: Get directions
ca: Obtenir adreces

en: Google Maps API Key
ca: Clau de l&#39;API de Google Maps

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
ca: Google requereix la clau de l&#39;API de Google Maps. És necessari per a tots els llocs web que utilitzen funcions de mapes avançades, com ara mostrar elements de llista al mapa. Obteniu més informació sobre com obtenir la clau de l&#39;API al %1$s tutorial%2$s següent.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
ca: Google reCaptcha protegeix el vostre lloc web contra el correu brossa i altres enviaments de formularis automatitzats per part dels robots de correu brossa. Si utilitzeu una solució de tercers per protegir els formularis del vostre lloc web, ignoreu les entrades clau següents.

en: Google reCaptcha v3 Keys
ca: Tecles de Google reCaptcha v3

en: Gradient degree
ca: Grau en degradat

en: Grid size
ca: Mida de la graella

en: Group name
ca: Nom del grup

en: Half layout page
ca: Mitja pàgina de disseny

en: Header menu settings
ca: Configuració del menú de capçalera

en: Header opened or closed by default.
ca: Capçalera oberta o tancada per defecte.

en: Header settings
ca: Configuració de la capçalera

en: Height unit
ca: Unitat d&#39;alçada

en: Help text displayed with Email input.
ca: El text d&#39;ajuda es mostra amb l&#39;entrada de correu electrònic.

en: Help text displayed with Message input.
ca: El text d&#39;ajuda es mostra amb l&#39;entrada de missatges.

en: Help text displayed with Name input.
ca: Text d&#39;ajuda que es mostra amb l&#39;entrada de nom.

en: Help text displayed with Subject input.
ca: El text d&#39;ajuda es mostra amb l&#39;entrada de l&#39;assumpte.

en: Help texts
ca: Textos d&#39;ajuda

en: Hide Location input
ca: Amaga l&#39;entrada d&#39;ubicació

en: Hide empty values
ca: Amaga els valors buits

en: Hide map
ca: Amaga el mapa

en: Hide selected filters
ca: Amaga els filtres seleccionats

en: Hide selected inputs
ca: Amaga les entrades seleccionades

en: Hide unchecked checkbox
ca: Amaga la casella de selecció sense marcar

en: Horizontal offset
ca: Desplaçament horitzontal

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
ca: Si se selecciona, estarà disponible en filtres per a publicacions d&#39;elements.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
ca: Si voleu utilitzar el vostre propi connector de subscripcions de WooCommerce, simplement desactiveu la versió agrupada a continuació i activeu el vostre connector.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
ca: Si la vostra pista GPX consta de diversos segments, els marcadors de punt final es mostren en lloc de l&#39;inici i el final de cada segment.

en: Image focus
ca: Enfocament de la imatge

en: Image height
ca: Alçada de la imatge

en: Image height unit
ca: Unitat d&#39;alçada de la imatge

en: Image position
ca: Posició de la imatge

en: Image repeat
ca: Repetició de la imatge

en: Image scroll
ca: Desplaçament d&#39;imatge

en: Image size
ca: Mida de la imatge

en: Images caption text
ca: Text del títol de la imatge

en: Images gallery
ca: Galeria d&#39;imatges

en: Images vertical align
ca: Les imatges s&#39;alineen verticalment

en: Infinite loop
ca: Bucle infinit

en: Input choices
ca: Opcions d&#39;entrada

en: Input description
ca: Descripció d&#39;entrada

en: Input field name that appear on edit page.
ca: Nom del camp d&#39;entrada que apareix a la pàgina d&#39;edició.

en: Input identifier
ca: Identificador d&#39;entrada

en: Input label
ca: Etiqueta d&#39;entrada

en: Input labels
ca: Etiquetes d&#39;entrada

en: Input type
ca: Tipus d&#39;entrada

en: Inputs contain validation errors.
ca: Les entrades contenen errors de validació.

en: Inputs group
ca: Grup d&#39;entrades

en: Insert from media
ca: Inserció des del suport

en: Insert unit that will be displayed with number value.
ca: Inseriu la unitat que es mostrarà amb el valor numèric.

en: Inside image
ca: Imatge interior

en: Integrations
ca: Integracions

en: Invalid file format
ca: Format de fitxer no vàlid

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
ca: Sembla que no podem trobar el que estàs buscant.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
ca: Us permetrà crear una pàgina sencera de detalls de l&#39;article. No s&#39;heretarà cap bloc de la pàgina especial Detall de l&#39;element.

[ctx: post type singular name]
en: Item
ca: Article

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
ca: Categories d&#39;articles

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
ca: Categories d&#39;articles

en: Item Categories widgets area
ca: Àrea de widgets de categories d&#39;elements

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
ca: Categoria d&#39;article

en: Item Claim Listing
ca: Llistat de reclamació d&#39;articles

en: Item Contact Details
ca: Dades de contacte de l&#39;article

en: Item Contact Form
ca: Formulari de contacte de l&#39;article

en: Item Content
ca: Contingut de l&#39;article

en: Item Detail
ca: Detall de l&#39;article

en: Item Detail Page
ca: Pàgina de detalls de l&#39;element

en: Item Details
ca: Detalls de l&#39;article

en: Item Extension
ca: Extensió d&#39;element

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
ca: L&#39;extensió d&#39;elements permet crear entrades addicionals a les pàgines d&#39;edició de les publicacions d&#39;elements.

en: Item Featured Image
ca: Imatge destacada de l&#39;article

en: Item GPX Download
ca: Descàrrega d&#39;elements GPX

en: Item Gallery
ca: Galeria d&#39;articles

en: Item Get Directions
ca: Element Obteniu indicacions

en: Item Image Options
ca: Opcions d&#39;imatge de l&#39;element

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
ca: Ubicació de l&#39;article

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
ca: Ubicacions d&#39;articles

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
ca: Ubicacions d&#39;articles

en: Item Locations widgets area
ca: Àrea de widgets d&#39;ubicacions d&#39;elements

en: Item Opening Hours
ca: Horari d&#39;obertura de l&#39;article

en: Item Options
ca: Opcions d&#39;element

en: Item Review
ca: Revisió d&#39;elements

en: Item Reviews
ca: Revisions d&#39;articles

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
ca: Item Reviews amplia els comentaris de WordPress per permetre que els visitants del lloc web deixin una revisió i una puntuació per a les publicacions d&#39;articles.

en: Item already claimed
ca: Element ja reclamat

en: Item author
ca: Autor de l&#39;article

en: Item category
ca: Categoria d&#39;article

en: Item detail page slug
ca: Slug de la pàgina de detalls de l&#39;article

en: Item has been claimed
ca: S&#39;ha reclamat l&#39;article

en: Item location
ca: Ubicació de l&#39;article

en: Item owner reply.
ca: Resposta del propietari de l&#39;element.

en: Item pending moderation from admin
ca: Element pendent de moderació per part de l&#39;administrador

en: Item widgets area
ca: Àrea de widgets d&#39;elements

en: Item:
ca: Article:

en: Items
ca: Elements

[ctx: post type general name]
en: Items
ca: Elements

[ctx: post type menu name]
en: Items
ca: Elements

en: Keep header closed by default on mobile.
ca: Manteniu la capçalera tancada de manera predeterminada al mòbil.

en: Kilometers
ca: Quilòmetres

en: Label color
ca: Color de l&#39;etiqueta

en: Label for email field
ca: Etiqueta per al camp de correu electrònic

en: Label for submit button
ca: Etiqueta per al botó d&#39;enviament

en: Label for username field
ca: Etiqueta per al camp de nom d&#39;usuari

en: Label used for Email input.
ca: Etiqueta utilitzada per a l&#39;entrada del correu electrònic.

en: Label used for Message textarea.
ca: Etiqueta utilitzada per a l&#39;àrea de text del missatge.

en: Label used for Name input.
ca: Etiqueta utilitzada per introduir el nom.

en: Label used for Subject input.
ca: Etiqueta utilitzada per a l&#39;entrada del subjecte.

en: Label width
ca: Amplada de l&#39;etiqueta

en: Large
ca: Gran

en: Large button
ca: Botó gran

en: Large size
ca: Talla gran

en: Latitude
ca: Latitud

en: Leave a review
ca: Deixa una ressenya

en: Leave empty to not use this option.
ca: Deixa en blanc per no utilitzar aquesta opció.

en: Left
ca: Esquerra

en: Limit displayed posts
ca: Limita les publicacions mostrades

en: Line under heading
ca: Línia sota l&#39;encapçalament

en: Lines color
ca: Línies de color

en: Lines decoration
ca: Decoració de línies

en: Link label
ca: Etiqueta d&#39;enllaç

en: Links color
ca: Color dels enllaços

en: List layout
ca: Disseny de llista

en: Listing Advanced Filters
ca: Llistat de filtres avançats

en: Listing Author Detail
ca: Detall de l&#39;autor de la llista

en: Listing Authors List
ca: Llistat d&#39;autors

en: Listing Categories List
ca: Llistat de categories

en: Listing Category Page
ca: Pàgina de la categoria del llistat

en: Listing Items List
ca: Llista d&#39;articles

en: Listing Location Page
ca: Pàgina d&#39;ubicació de la llista

en: Listing Locations List
ca: Llistat d&#39;ubicacions

en: Listing Map
ca: Llistat Mapa

en: Listing Map (for posts)
ca: Mapa de llista (per a publicacions)

en: Listing Membership Content
ca: Llista de continguts de membres

en: Listing Search Form
ca: Formulari de cerca de llistats

en: Listing Search Results
ca: Llistat de resultats de la cerca

en: Listing Similar Items
ca: Llista d&#39;articles similars

en: Listing Subcategories List
ca: Llistat Llista de subcategories

en: Listing Sublocations List
ca: Llistat de sububicacions

en: Location
ca: Ubicació

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
ca: Ubicació

en: Location Details
ca: Detalls de la ubicació

en: Locations
ca: Ubicacions

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
ca: Ubicacions

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
ca: Ubicacions

en: Log Out
ca: Tancar sessió

en: Logged in text
ca: Text connectat

en: Logical operator
ca: Operador lògic

en: Longitude
ca: Longitud

en: Map provider
ca: Proveïdor de mapes

en: Maps provider
ca: Proveïdor de mapes

en: Mark Item post as featured
ca: Marca la publicació de l&#39;article com a destacada

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
ca: Marca la categoria com a destacada per prioritzar-la als resultats mostrats.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
ca: Marqueu la ubicació com a destacada per prioritzar-la als resultats que es mostren.

en: Marker Cluster Settings
ca: Configuració del clúster de marcadors

en: Markers
ca: Marcadors

en: Markers & GPX Tracks
ca: Marcadors i pistes GPX

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
ca: Els marcadors amb una distància inferior a %spx de radi s&#39;agrupen en grups. Establiu 0 per desactivar els clústers.

en: Max number of items
ca: Nombre màxim d&#39;elements

en: Maximum displayed posts
ca: Màxim de publicacions mostrades

en: Maximum distance
ca: Distància màxima

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
ca: S&#39;ha superat el màxim d&#39;elements per a la subscripció actual.

en: Maximum width
ca: Amplada màxima

en: Medium
ca: Mitjana

en: Medium size
ca: Talla mitjana

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
ca: Combineu les caselles de selecció al grup de filtres i mostreu-les juntes als filtres d&#39;interfície. Podeu utilitzar més grups amb noms de grup diferents.

en: Message
ca: Missatge

en: Message Help
ca: Missatge d&#39;ajuda

en: Message Label
ca: Etiqueta del missatge

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
ca: Missatge que es mostra quan l&#39;enviament del formulari ha fallat a causa d&#39;un problema al costat del servidor.

en: Message displayed when the form validation failed.
ca: Missatge que es mostra quan la validació del formulari ha fallat.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
ca: Missatge mostrat quan el formulari s&#39;ha enviat correctament.

en: Message for the email notification
ca: Missatge per a la notificació per correu electrònic

en: Metabox content settings
ca: Configuració del contingut de Metabox

en: Migration finished
ca: S&#39;ha acabat la migració

en: Migration in progress
ca: Migració en curs

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
ca: Actualment la migració està en curs. Podreu reiniciar la migració quan acabi.

en: Migration restarted
ca: S&#39;ha reiniciat la migració

en: Miles
ca: Milles

en: Minimum height unit
ca: Unitat d&#39;alçada mínima

en: Minimum image height
ca: Alçada mínima de la imatge

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
ca: L&#39;alçada mínima del mapa pot diferir del valor definit a causa de les necessitats del contingut interior del mapa.

en: Missing required GPX data
ca: Falten les dades GPX necessàries

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Mobile size
ca: Mida mòbil

en: Mobile width breakpoint
ca: Punt d&#39;interrupció d&#39;amplada mòbil

en: Monday
ca: dilluns

en: Move backward
ca: Moveu cap enrere

en: Move forward
ca: Avançar

en: Multiselect
ca: Selecció múltiple

en: Name Help
ca: Nom Ajuda

en: Name Label
ca: Etiqueta de nom

en: Name of sender displayed in received email.
ca: El nom del remitent es mostra al correu electrònic rebut.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
ca: Nom de la pestanya de configuració a la pàgina Edita d&#39;elements.

en: New Category Name
ca: Nom de la nova categoria

en: New Item
ca: Article nou

en: New Location Name
ca: Nom de la nova ubicació

en: Newer reviews
ca: Comentaris més nous

en: Next
ca: Pròxim

en: Night
ca: Nit

en: No Items found
ca: No s&#39;han trobat elements

en: No Items found in Trash
ca: No s&#39;han trobat elements a la paperera

en: No border
ca: Sense frontera

en: No borders
ca: Sense fronteres

en: No lines
ca: Sense línies

en: No posts found
ca: No s&#39;han trobat publicacions

en: No repeat
ca: Sense repetició

en: No results found.
ca: Sense resultats.

en: No shadow
ca: Sense ombra

en: No special pages found.
ca: No s&#39;han trobat pàgines especials.

en: No users found
ca: No s&#39;han trobat usuaris

en: Non-membership visitors
ca: Visitants no membres

en: None
ca: Cap

en: Note
ca: Nota

en: Notification messages
ca: Missatges de notificació

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
ca: Notificació quan l&#39;article ja està reclamat. Deixa en blanc per ocultar la notificació.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
ca: Notificació quan l&#39;element està pendent de moderació per part de l&#39;administrador. Deixa en blanc per ocultar la notificació.

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Number
ca: Número

en: Number of items
ca: Nombre d&#39;elements

en: OK
ca: D&#39;acord

en: Older reviews
ca: Comentaris més antics

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
ca: Un pensament sobre &quot;%1$s&quot;

en: Only featured
ca: Només destacat

en: Only featured items
ca: Només articles destacats

en: Only parent categories
ca: Només categories pares

en: Only parent locations
ca: Només les ubicacions dels pares

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ca: Vaja! Aquesta pàgina no es pot trobar.

en: Open image in popup
ca: Obre la imatge a la finestra emergent

en: Opened by default
ca: Obert per defecte

en: Opening Hours
ca: Horari d&#39;obertura

en: Opening hours
ca: Horari d&#39;obertura

en: Options
ca: Opcions

en: Order Options
ca: Opcions de comanda

en: Order by
ca: Demanat per

en: Order number
ca: Número d&#39;ordre

en: Organizer:
ca: Organitzador:

en: Owner
ca: Propietari

en: Page template
ca: Plantilla de pàgina

en: Parent Category
ca: Categoria pare

en: Parent Category:
ca: Categoria pare:

en: Parent Location
ca: Ubicació dels pares

en: Parent Location:
ca: Ubicació dels pares:

en: Pending
ca: Pendents

en: Performance Settings
ca: Configuració de rendiment

en: Plugin Activation
ca: Activació del connector

en: Position unavailable
ca: Posició no disponible

en: Post Options
ca: Opcions de publicació

en: Post has not selected any term.
ca: La publicació no ha seleccionat cap terme.

en: Posts Author Page
ca: Pàgina d&#39;autor de publicacions

en: Posts Category Page
ca: Pàgina de la categoria de publicacions

en: Posts Date Page
ca: Pàgina de data de publicacions

en: Posts Search Form
ca: Formulari de cerca de publicacions

en: Posts Search Results
ca: Resultats de la cerca de publicacions

en: Posts Tag Page
ca: Pàgina d&#39;etiquetes de publicacions

en: Posts navigation
ca: Navegació de publicacions

en: Posts number color
ca: Color del número de publicacions

en: Previous
ca: Anterior

en: Proportional image height
ca: Alçada proporcional de la imatge

en: Radial gradient
ca: Gradient radial

en: Random
ca: Aleatori

en: Rating
ca: Valoració

en: Rating stars color
ca: Color de les estrelles de valoració

en: Read more
ca: Llegeix més

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
ca: El tema activat recentment no és compatible amb el connector %s, per tant el connector s&#39;ha desactivat.

en: Recommended map height
ca: Alçada del mapa recomanada

en: Reference Item Post
ca: Article de referència Publicació

en: Remove GPX track
ca: Elimina la pista GPX

en: Remove Image
ca: Elimina la imatge

en: Repeat
ca: Repetiu

en: Repeat horizontally
ca: Repetiu horitzontalment

en: Repeat vertically
ca: Repetiu verticalment

en: Respond to review
ca: Respon a la ressenya

en: Responsive options applied under screen width
ca: Opcions de resposta aplicades sota l&#39;amplada de la pantalla

en: Restart migration
ca: Reinicieu la migració

en: Results include at least one of selected filters.
ca: Els resultats inclouen almenys un dels filtres seleccionats.

en: Results must include all selected filters.
ca: Els resultats han d&#39;incloure tots els filtres seleccionats.

en: Reviews
ca: Ressenyes

en: Right
ca: Dret

en: Saturday
ca: dissabte

en: Save Settings
ca: Desa la configuració

en: Scroll
ca: Desplaçament

en: Search
ca: Cerca

en: Search Categories
ca: Cerca categories

en: Search Items
ca: Cerca articles

en: Search Locations
ca: Cerca ubicacions

en: Search Special ages
ca: Cerca edats especials

en: Search by geolocation
ca: Cerca per geolocalització

en: Search for authors
ca: Cerca d&#39;autors

en: Search for posts
ca: Cerca publicacions

en: Search for reference item post
ca: Cerca una publicació d&#39;elements de referència

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
ca: El formulari de cerca es mostra dins del mapa amb una amplada de pantalla més gran que

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
ca: Formulari de cerca que permet als visitants cercar elements de la llista per paraula clau, categoria o ubicació.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
ca: Formulari de cerca que permet als visitants cercar publicacions per paraula clau, categoria o ubicació.

en: Search keyword
ca: Cerca clau

en: Search results for:
ca: Resultats de la cerca:

en: Secret Key
ca: Clau secreta

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Select Category
ca: Seleccioneu la categoria

en: Select Image
ca: Seleccioneu Imatge

en: Select Location
ca: Seleccioneu Ubicació

en: Select alignment
ca: Seleccioneu l&#39;alineació

en: Select an Item
ca: Seleccioneu un element

en: Select featured category
ca: Seleccioneu la categoria destacada

en: Select image
ca: Seleccioneu la imatge

en: Select layout
ca: Seleccioneu la disposició

en: Select position of unit displayed with number value.
ca: Seleccioneu la posició de la unitat mostrada amb el valor numèric.

en: Select size
ca: Seleccioneu la mida

en: Select type input cannot use AND operator.
ca: L&#39;entrada de tipus de selecció no pot utilitzar l&#39;operador AND.

en: Select type of input field.
ca: Seleccioneu el tipus de camp d&#39;entrada.

en: Select your rating, please.
ca: Seleccioneu la vostra puntuació, si us plau.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
ca: La categoria seleccionada es prioritzarà i presentarà la publicació de l&#39;article al mapa.

en: Selected post is no more published.
ca: La publicació seleccionada ja no es publica.

en: Selected posts
ca: Publicacions seleccionades

en: Selected posts are no more published.
ca: Les publicacions seleccionades ja no es publiquen.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
ca: La publicació de referència seleccionada apareixerà abans de totes les altres publicacions similars.

en: Send Button Text
ca: Envia text del botó

en: Sender Email
ca: Correu electrònic del remitent

en: Sender Name
ca: Nom del remitent

en: Server Error Message
ca: Missatge d&#39;error del servidor

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
ca: El servidor ha trobat un error. Si el problema persisteix, poseu-vos en contacte amb l&#39;administrador del lloc web, si us plau.

en: Settings Saved
ca: Configuració desada

en: Shadow
ca: Ombra

en: Shadow color
ca: Color de l&#39;ombra

en: Shadow settings
ca: Configuració d&#39;ombres

en: Show Category description
ca: Mostra la descripció de la categoria

en: Show Category icon
ca: Mostra la icona de la categoria

en: Show Email Address
ca: Mostra l&#39;adreça de correu electrònic

en: Show Location description
ca: Mostra la descripció de la ubicació

en: Show Location icon
ca: Mostra la icona d&#39;ubicació

en: Show Opening Hours
ca: Mostra l&#39;horari d&#39;obertura

en: Show Streetview
ca: Mostra Streetview

en: Show address
ca: Mostra l&#39;adreça

en: Show advanced filters
ca: Mostra filtres avançats

en: Show author image
ca: Mostra la imatge de l&#39;autor

en: Show biographical info
ca: Mostra informació biogràfica

en: Show categories
ca: Mostra categories

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
ca: Mostra el formulari de contacte a la pàgina que envia un correu electrònic a l&#39;adreça de correu electrònic definida

en: Show cover image
ca: Mostra la imatge de portada

en: Show data
ca: Mostra les dades

en: Show date
ca: Mostra la data

en: Show description
ca: Mostra descripció

en: Show empty map
ca: Mostra el mapa buit

en: Show featured image
ca: Mostra la imatge destacada

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
ca: Mostra els elements destacats a la part superior de la llista abans que tots els altres articles.

en: Show filters group title
ca: Mostra el títol del grup de filtres

en: Show link
ca: Mostra l&#39;enllaç

en: Show link label input
ca: Mostra l&#39;entrada de l&#39;etiqueta d&#39;enllaç

en: Show locations
ca: Mostra les ubicacions

en: Show more
ca: Mostra més

en: Show navigation arrows
ca: Mostra les fletxes de navegació

en: Show on map
ca: Mostra al mapa

en: Show only categories marked as featured.
ca: Mostra només les categories marcades com a destacades.

en: Show only featured category
ca: Mostra només la categoria destacada

en: Show only locations marked as featured.
ca: Mostra només les ubicacions marcades com a destacades.

en: Show pagination bullets
ca: Mostra les pics de paginació

en: Show posts number
ca: Mostra el número de publicacions

en: Show price
ca: Mostra preu

en: Show rating
ca: Mostra la valoració

en: Show reference Item Post
ca: Mostra l&#39;article de referència Publicació

en: Show selected filters
ca: Mostra els filtres seleccionats

en: Show selected inputs
ca: Mostra les entrades seleccionades

en: Show similar posts from the same:
ca: Mostra publicacions semblants del mateix:

en: Show submit filter button
ca: Mostra el botó d&#39;enviament del filtre

en: Show subtitle
ca: Mostra el subtítol

en: Show track endpoint markers on
ca: Mostra els marcadors de punt final de la pista activats

en: Show web
ca: Mostra web

en: Silver
ca: Plata

en: Simple layout
ca: Disseny senzill

en: Site Key
ca: Clau del lloc

en: Site logo
ca: Logotip del lloc

en: Skip number of posts from start
ca: Omet el nombre de publicacions des de l&#39;inici

en: Small
ca: Petita

en: Small button
ca: Botó petit

en: Small size
ca: Mida petita

en: Solid color
ca: Color sòlid

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
ca: Pàgina especial

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
ca: Pàgines especials

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
ca: Pàgines especials

en: Special page updated.
ca: Pàgina especial actualitzada.

en: Special pages list
ca: Llista de pàgines especials

en: Special pages list navigation
ca: Navegació especial per llista de pàgines

en: Spread radius
ca: Ràdio de propagació

en: Start and end of track
ca: Inici i final de la pista

en: Step
ca: Pas

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
ca: Streetview només està disponible si la clau API de Google està activada

en: Style
ca: Estil

en: Style JSON
ca: Estil JSON

en: Subject
ca: Assignatura

en: Subject Help
ca: Ajuda de l&#39;assignatura

en: Subject Label
ca: Etiqueta del tema

en: Subject for the email notification
ca: Assumpte de la notificació per correu electrònic

en: Submit Label
ca: Envia l&#39;etiqueta

en: Submit distance button label
ca: Envia l&#39;etiqueta del botó de distància

en: Submit filters button label
ca: Envia l&#39;etiqueta del botó de filtres

en: Submit reply
ca: Envia la resposta

en: Submit review
ca: Enviar ressenya

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Success Message
ca: Missatge d&#39;èxit

en: Sunday
ca: diumenge

en: Table style
ca: Estil de taula

en: Tag archives:
ca: Arxius d&#39;etiquetes:

en: Telephone
ca: Telèfon

en: Terms & Conditions label
ca: Etiqueta de termes i condicions

en: Text color
ca: Color del text

en: Text displayed in the form when user is logged in
ca: Text que es mostra al formulari quan l&#39;usuari ha iniciat sessió

en: Text displayed instead of full website url
ca: Es mostra el text en lloc de l&#39;URL complet del lloc web

en: Text displayed on Send Button.
ca: Text que es mostra al botó d&#39;enviament.

en: Text displayed on empty map
ca: Text que es mostra al mapa buit

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
ca: Text per introduir el formulari de Termes i condicions. Deixeu buit per desactivar la casella de selecció.

en: Text layout
ca: Disposició del text

en: Text link
ca: Enllaç de text

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
ca: Text del missatge de correu electrònic. Hi ha variables disponibles: {user-name} {user-email} {user-message}

en: Textarea
ca: Àrea de text

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
ca: El connector %s no s&#39;ha pogut activar. No és compatible amb el tema actiu actual.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
ca: El nombre màxim d&#39;articles que els clients amb aquesta subscripció poden publicar (deixeu en blanc per al nombre il·limitat d&#39;articles).

en: Theme
ca: Tema

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
ca: No hi ha subscripcions disponibles. Afegeix-ne alguns, si us plau.

en: There are no filters to show.
ca: No hi ha filtres per mostrar.

en: There are no inputs to show.
ca: No hi ha entrades per mostrar.

en: There are no selected inputs to show.
ca: No hi ha entrades seleccionades per mostrar.

en: Thick border
ca: Vora gruixuda

en: Thick borders
ca: Vores gruixudes

en: Thin border
ca: Frontera fina

en: Thin borders
ca: Vores primes

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
ca: Aquesta funció afegeix la funcionalitat de la llista de reclamacions per als elements de la llista

en: This product is a Citadela Subscription.
ca: Aquest producte és una subscripció a Citadela.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
ca: Aquesta configuració habilitarà l&#39;edició de publicacions d&#39;elements amb l&#39;editor Gutenberg. Aquesta característica us permetrà tenir una major flexibilitat d&#39;administració. Aneu amb compte amb quins blocs incloeu al detall de l&#39;article, ja que tot es col·locarà al bloc &quot;Contingut de l&#39;article&quot; a la pàgina Especial Detall de l&#39;article.

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Thursday
ca: dijous

en: Time in seconds
ca: Temps en segons

en: Title
ca: Títol

en: Title color
ca: Color del títol

en: Titles color
ca: Color dels títols

en: Top
ca: Superior

en: Top left
ca: A dalt a l&#39;esquerra

en: Top right
ca: Dalt a la dreta

en: Track color
ca: Color de la pista

en: Track endpoints color
ca: Seguiment del color dels punts finals

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
ca: Les pistes s&#39;amaguen i se substitueixen pel marcador del mapa segons el nivell de zoom.

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Turn on Claim Listing feature
ca: Activa la funció de llista de reclamacions

en: Turn on Item Extension features
ca: Activa les funcions d&#39;extensió d&#39;elements

en: Turn on Item Reviews for listing items
ca: Activeu les revisions d&#39;elements per incloure articles

en: Type for search...
ca: Escriviu per cercar...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
ca: La casella de selecció única desmarcada no es mostrarà.

en: Unclaimed
ca: No reclamat

en: Under image
ca: Sota la imatge

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
ca: Identificador únic per a un camp d&#39;entrada nou. Utilitzeu una sola paraula, sense espais. Es permeten guions baixos i guions.

en: Unit of number
ca: Unitat de nombre

en: Unit position
ca: Posició de la unitat

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
ca: Funcions de llistat universal per a qualsevol lloc web

en: Update Category
ca: Actualitzar la categoria

en: Update Location
ca: Actualitza la ubicació

en: Upload file
ca: Penja el document

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
ca: El fitxer penjat no inclou les dades necessàries de la pista GPX.

en: Uploaded file has not valid XML format.
ca: El fitxer penjat no té un format XML vàlid.

en: Uploading&#8230;
ca: S&#39;està carregant…

en: Url
ca: URL

en: Use Contact Form
ca: Utilitzeu el formulari de contacte

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
ca: Utilitzeu la interfície Easy Admin per als vostres subscriptors

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
ca: Utilitzeu l&#39;editor Gutenberg per al contingut dels elements de la llista

en: Use carousel
ca: Utilitzeu el carrusel

en: Use correct full website url
ca: Utilitzeu l&#39;URL del lloc web complet correcte

en: Use geolocation search
ca: Utilitzeu la cerca de geolocalització

en: Use in search filter
ca: Utilitzar al filtre de cerca

en: Use responsive options
ca: Utilitzeu opcions de resposta

en: Use valid email address, please.
ca: Utilitzeu una adreça de correu electrònic vàlida, si us plau.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
ca: Útil per mostrar text d&#39;ajuda addicional o text GDPR amb cada entrada del formulari.

en: User ID
ca: ID d&#39;usuari

en: User additional options
ca: Opcions addicionals d&#39;usuari

en: User denied geolocation
ca: L&#39;usuari ha denegat la geolocalització

en: User email
ca: Correu electrònic de l&#39;usuari

en: User login
ca: Inici de sessió d&#39;usuari

en: User posts count
ca: Les publicacions dels usuaris compten

en: User registration date
ca: Data de registre d&#39;usuari

en: Username Label
ca: Etiqueta de nom d&#39;usuari

en: Users with active membership
ca: Usuaris amb membres actius

en: Validation Error Message
ca: Missatge d&#39;error de validació

en: Value color
ca: Valor de color

en: Vertical offset
ca: Desplaçament vertical

en: View Category
ca: Veure categoria

en: View Item
ca: Visualitza l&#39;element

en: View Location
ca: Veure la ubicació

en: View Site
ca: Veure lloc

en: View more
ca: Veure més

en: View posts
ca: Veure publicacions

en: View posts label
ca: Veure l&#39;etiqueta de les publicacions

en: View track on the map
ca: Veure la pista al mapa

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
ca: Us recomanem que utilitzeu el format de 24:00 per a finalitats de SEO i que compleixi els requisits de dades estructurades de Google. Utilitzeu l&#39;hora com ara 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
ca: Hem desactivat el connector Citadela Directory Lite. Ara podeu activar i gaudir de la versió completa del connector.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
ca: Hem observat que el connector de subscripcions de WooCommerce està actiu, la funcionalitat de subscripcions del connector Citadela Listing està disponible.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
ca: Hem observat que esteu executant una versió obsoleta de PHP que ja no és compatible i, per tant, <em>el connector s&#39;ha desactivat</em> . Assegureu-vos que el vostre lloc sigui ràpid i segur, <a href='%1$s'>actualitzant PHP a la darrera versió</a> . El requisit mínim per a %2$s és <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
ca: Hem observat que esteu executant una versió obsoleta de WordPress, per tant, <em>el connector s&#39;ha desactivat</em> . Assegureu-vos que el vostre lloc estigui segur i actualitzat, <a href='%1$s'>actualitzant WordPress a la darrera versió</a> . El requisit mínim per a %2$s és <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website Link
ca: Enllaç al lloc web

en: Website Link Label
ca: Etiqueta d&#39;enllaç al lloc web

en: Website link rel attribute
ca: Atribut rel de l&#39;enllaç del lloc web

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
ca: Ginys que es mostren a les pàgines de categories d&#39;elements.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
ca: Ginys que es mostren a les pàgines Ubicacions d&#39;elements.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
ca: Ginys que es mostren a les pàgines d&#39;articles.

en: Will be listed all available similar items.
ca: Es llistaran tots els articles similars disponibles.

en: With background
ca: Amb fons

en: With search form
ca: Amb formulari de cerca

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
ca: Amb l&#39;URL estarà disponible una entrada addicional per inserir el text que es mostra en lloc de l&#39;enllaç normal.

en: WooCommerce subscriptions
ca: Subscripcions a WooCommerce

en: Works when block is the only block in a column.
ca: Funciona quan el bloc és l&#39;únic bloc d&#39;una columna.

en: You do not have permission to upload files.
ca: No teniu permís per carregar fitxers.

en: You must be logged in to post a review.
ca: Heu d&#39;iniciar sessió per publicar una ressenya.

en: Your rating
ca: La teva valoració

en: Your reply to review
ca: La teva resposta per revisar

en: Your review
ca: La teva opinió

en: blue : Blue color
ca: blau: Color blau

en: default image size
ca: mida de la imatge predeterminada

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
ca: o

en: post | posts
ca[0]: publicació

en: red : Red color
ca: vermell: Color vermell
